V spojení ...

... so Zemou, s Nebom, so svojím vyšším Ja, so svetom okolo a so svetom vnútri a tam vonku ... Sny síce nedávajú zmysel, ale aj tak je ťažké sa z nich prebudiť. Slnko sa rozhodlo že už sú prázdniny a vyháňa teploty stále vyššie, a s nimi aj spotrebu vody. Sprcha tri krát denne je bežným postupom. Prajem si ešte kýbel zmrzliny. Citrónovej. A dve lyžice.

Prečo sa všetko na chvíľu nezastaví, keď sa stane niečo dôležité, dobré alebo zlé ... ? Prečo sa všetci tvária že sa vlastne nič nestalo? Treba ďalej chodiť do práce, domov, po vybavovačkách ... A pritom je niečo úplne zle, a najradšej by som sa zastavila a venovala všetok čas tomu aby to bolo zase dobre... Nie ,to sa nerobí. Niekedy mi to lezie na nervy...

Tak len toľko. Pokračujem ďalej, aj keď sa dejú veci ktoré by si zaslúžili čas na obdiv, na radosť, na precítenie ... na slzy a hnev ... mám pre ne len pár minút. Svet je v tomto zlý. Ale ja verím že to raz bude dobré...

2 other thoughts:

Blacksun 31/5/08 21:37  

Keby sa svet zastavil vzdy ked sa stane nieco dolezite, tak zijeme vecne ;-) Ale coze, coze ... by si zastavila a nepustila vo svete?

Stary vlk nucha, ze v zlom svete to nebude lepsie, lebo by to uz nebol ani ten svet - bolest ho robi rovnako krasnym ako radost, jedno mu dava hlbku, to druhe jeho obzory rozsiruje do nekonecna, dve rozne dimenzie medzi ktorymi si hladame vlastne cesticky.

invisible 4/6/08 21:23  

svet nie je zlý...ľudia sú... k iným, k sebe...